ЛОР, Щелепно-лицева хірургія
Дивіться всі кейси обраного напрямку
Коли потрібно одужати
Впізнати себе у дзеркалі
Відновлення обличчя за допомогою 3D-імпланту
Чоловік, 30 років
Через травму голови та пошкодження обличчя молодий чоловік, віком 30 років, потребував складної операції з реконструкції кісток лицевого черепа. Звернення у кілька медичних закладів не давали результатів — травма була складною, й лікарі не могли запропонувати чоловікові єдиного шляху вирішення проблеми.
Зрештою, шукаючи допомоги, в інтернеті він натрапив на статтю про спільну роботу лікарів-оториноларингологів та щелепно-лицевих хірургів в медичній мережі "Добробут", які разом допомагають пацієнтам у таких складних ситуаціях, використовуючи інноваційні технології.
У пацієнта була закрита черепно-мозкова травма, перелом кісток носа та нижньої стінки орбіти, що спричинило деформацію обличчя та опущення лівого ока у порожнину гайморової пазухи. Таке ускладнення мало не тільки помітний візуальний дефект, а й супроводжувалось значним зниженням зору та подвоєнням в очах і вираженим больовим синдромом внаслідок стиснення інфраорбітального нерва. Але, на щастя, маючи досвід в лікуванні подібних випадків з використанням новітніх технологій, ми знали, що можемо допомогти нашому пацієнту.
— Юлія Шукліна, лікарка-оториноларинголог мережі "Добробут"
Лікарі "Добробуту" з такими травмами зіштовхуються доволі часто, тому, завдяки злагодженій командній роботі, хірурги одразу перейшли до етапу підготовки до операції з відновлення анатомічної структури обличчя.
Перш за все, ми зробили необхідні дообстеження, а колеги з компанії-партнера в максимально стислі терміни змоделювали та виготовили індивідуальний імплант орбіти, використовуючи 3D-принтинг.
Юлія Володимирівна, лікарка-оториноларинголог мережі "Добробут"
Проведення комп'ютерної томографії необхідне для моделювання імпланту
Проведення комп'ютерної томографії необхідне для моделювання імпланту
Аби виготовити такий 3D-імплант, необхідно зробити пацієнту комп'ютерну томографію з 3D-моделюванням лицевого черепа. Дані КТ передаються в компанію, яка, використовуючи ліцензоване програмне забезпечення, друкує індивідуальний імплант зі спеціального синтетичного матеріалу "РЕЕК" (polyether ether ketone). Кожен імплант виготовляється з урахуванням анатомічних особливостей черепа пацієнта та обсягу травми й встановлюється на все життя.

Тож, як тільки медики "Добробуту" отримали імплант, команда відразу перейшла до оперативного втручання, яке тривало близько 3 годин. Післяопераційний період минув без ускладнень — пацієнт знаходився під ретельним спостереженням медичного персоналу клініки. Через 3 доби чоловік виписався зі стаціонару та продовжив одужання в колі рідних вдома з відновленим зором та вільним диханням.

Зараз чоловік живе повноцінним життям без жодних ускладнень чи візуального натяку на таку складну травму. Це можливо завдяки використанню сучасного обладнання та спеціальної методики, яку розробили фахівці медичної мережі "Добробут", що не залишає ніяких рубців на обличчі пацієнта після операції.
Ми здійснюємо оперативне втручання спеціальним шляхом: після антисептичної обробки операційного поля розріз здійснюється по вільному краю нижньої повіки, де після візуалізації дефекту встановлюється індивідуальний імплант. Під час встановлення ведеться ендоскопічний контроль через ніс та гайморову пазуху, аби переконатись, що імплант стоїть правильно. Потім імплант фіксується спеціальними гвинтами, і ми ще раз робимо контроль його встановлення. Останнім моментом оперативного втручання є репозиція кісток носа. На цьому хірургічний етап завершується, і наші пацієнти можуть жити далі повноцінним, здоровим життям.
— Юлія Шукліна, лікарка-оториноларинголог мережі "Добробут"