Хірургія
Дивіться всі кейси обраного напрямку
Коли потрібно одужати
Зберегти дитячу мрію
Лікування гострого гематогенного остеомієліту
Хлопець, 12 років
Коли потрібно одужати
Зберегти дитячу мрію
Лікування гострого гематогенного остеомієліту
Хлопець, 12 років
У контакт-центр медичної мережі "Добробут" звернулись батьки 12-річного хлопця зі скаргами на гостре запалення п'яти у дитини.
Протягом кількох днів дитина мала погане самопочуття та підвищену температуру тіла без видимої причини. А згодом хлопець вже не мав змоги ходити через набряк та біль у нозі.
Все відбулось швидко та неочікувано, ми не знали, що нам робити та куди звертатись. Я почала розглядати різні варіанти клінік, і інтуїція підказала, що потрібно звертатись в "Добробут".
— мама хлопчика
Невідкладна допомога "Добробуту" доставила юного пацієнта в медичний центр на Солом'янці, де під керівництвом Ігоря Висоцького, завідувача відділенням дитячої хірургії мережі "Добробут", медики розпочали активний процес діагностики захворювання. Складнощі у діагностиці полягали в тому, що запалення кісток нижньої кінцівки проявляється на рентгенологічних дослідженнях лише на 14 добу після початку хвороби. Саме тому за всіма клінічними показниками та скаргами пацієнта, спираючись на свій професійний досвід, лікарі попередньо поставили діагноз до рентгенологічного підтвердження — гострий гематогенний остеомієліт.
Після попередньої постановки діагнозу комп'ютерна томографія показала серйозне запалення п'яткової кістки пацієнта. За допомогою додаткових аналізів ми підтвердили діагноз.
Ігор Анатолійович, дитячий хірург, завідувач відділенням дитячої хірургії "Добробут"
Гострий гематогенний остеомієліт — це складне гнійне захворювання кістки, коли інфекція поступово роз'їдає кісткові тканини, що може спровокувати патологічні переломи або хронізацію запального процесу.
Звідки виникло це захворювання у дитини наразі до кінця невідомо. Хлопець з самого дитинства професійно займається футболом, тож хвороба могла виникнути як і внаслідок спортивної травми, так і через певні хронічні запальні процеси в організмі. Ми розуміли, що така хвороба може стати загрозою для реалізації мрії хлопця — стати професійним футболістом. Тому наша команда зробила все можливе, аби мрія в майбутньому таки стала реальністю.
— Ігор Висоцький, дитячий хірург, завідувач відділенням дитячої хірургії "Добробут"
Хвороба потребувала тривалої антибактеріальної терапії з поєднанням декількох антибіотиків, адже першочергове завдання в такому випадку — знищити інфекцію. Спочатку медики провели невелику операцію з усунення абсцесу, аби очистити місце запалення. А після операції кожного ранку на хлопця чекали огляд лікаря, перев'язки, крапельниці, контрольні аналізи та регулярні рентгени і КТ. Основний ризик цього захворювання полягав в тому, що зона руйнування кістки була поруч з зоною її росту — якщо пошкоджується зона росту, завжди є ризики вкорочення кінцівки чи подальшої інвалідизації.

Лікування пацієнта в "Добробуті" тривало близько місяця. Спочатку хлопчик пролежав два тижні у ліжку, де лікарі-фізіотерапевти "Добробуту" допомагали підтримувати його фізичну активність.
Для контролю над хворобою медики проводили регулярні рентгенологічні дослідження
Для контролю над хворобою медики проводили регулярні рентгенологічні дослідження
Хвороба потребувала тривалого лікування в стаціонарі, регулярних крапельниць та оглядів. Ми всією родиною разом з друзями постійно відвідували та підтримували сина. Але навіть тоді, коли я не була поруч, моє серце мами було спокійним, бо я знала, що моя дитина у надійних руках.
мама пацієнта
Коли стан хлопця почав покращуватись, його було переведено на домашнє лікування під ретельним наглядом лікарів. Дитина не могла самостійно ходити довгий час, тому пересувалась виключно на милицях й не мала змоги ставати на ногу близько 6 місяців.
Шлях до одужання був доволі тривалим — боротьба з такими хворобами потребує терпіння та сміливості, чого у 12-річного хлопця було вдосталь. А відволікатись пацієнту допомагали перегляди матчів на спортивному телеканалі в палаті. Батьки хлопчика стали частиною нашої команди — завдяки їх залученості та довірі разом ми зробили все можливе, аби не просто вилікувати дитину, а й підтримати та зберегти його мрію. Вже зараз, після остаточного одужання, хлопчик повернувся до активних тренувань з відновлення форми — в нас все вийшло.
— Ігор Висоцький, дитячий хірург, завідувач відділенням дитячої хірургії "Добробут"
Ті хвилини очікування результатів контрольного рентгену для нас, здається, тривали цілі години. Але врешті-решт ми почули від Ігоря Анатолійовича слова, на які так чекали: "Я вас вітаю, ми перемогли!
—мама хлопчика
Коли потрібно одужати
Спогади про майбутнє
Невідкладна операція з усунення аномалії розвитку судин
Чоловік, 47 років
Коли потрібно одужати
Спогади про майбутнє
Невідкладна операція з усунення аномалії розвитку судин
Чоловік, 47 років
Вдома у чоловіка, 47 років, різко почав боліти живіт — больовий синдром був настільки сильним, що довелось викликати невідкладну допомогу "Добробуту".
Під час перевезення пацієнт втратив свідомість через біль, а медики невідкладної зі свого боку надали йому першу допомогу, аби стабілізувати стан. Карета невідкладної доставила чоловіка у приймальне відділення клініки в тяжкому стані — лікарі мали негайно рятувати пацієнта.
Після надходження ми відразу передали пацієнта до реанімації, аби почати діагностику патології. Під час дослідження ми виявили сильну внутрішню кровотечу й не могли зволікати, тому відправили чоловіка на операцію. Через кровотечу нам не вдавалось чітко діагностувати проблему, тож ми долучили до операції лікарів різного профілю, аби мати можливість вчасно допомогти.
Максим Щербина, лікар-хірург, керівник хірургічного напрямку медичної мережі «Добробут»
Пацієнт стрімко втрачав кров та перебував у критичному стані — від швидкості прийняття рішень та дій медиків залежало його життя. Початково лікарі вважали, що у пацієнта відбувся розрив селезінки, але в процесі операції виявили у черевній порожнині пухлину.
Під час операції ми виявили та відразу видалили пухлину. Матеріал було передано на гістологію, адже ми не були впевнені у тому, чи пухлина доброякісна та чи відсутні метастази й ураження інших тканин та органів у випадку онкології. Ми стабілізували стан пацієнта й чекати на результати гістологічного аналізу.
Максим Щербина, лікар-хірург, керівник хірургічного напрямку медичної мережі «Добробут»
Гістологія показала, що пухлина була доброякісною. В результаті лікарі прийшли до висновку, що у пацієнта була аномалія розвитку судин, яка на фоні кровотечі набула вигляду пухлини.
Така патологія дуже рідкісна та небезпечна. Нам вдалось вчасно усунути проблему, коли життя пацієнта було під загрозою, завдяки небайдужій команді лікарів: хірургів, судинних хірургів, онкологів та діагностів. Зараз чоловік вже одужав та повернувся до своєї родини, яка з надією чекала на нього під операційною. Лихо їх обійшло стороною.
Максим Щербина, лікар-хірург, керівник хірургічного напрямку медичної мережі «Добробут»
Коли потрібно одужати
Крок назустріч
Застосування ендоваскулярної хірургії при ураженні судин ноги
Жінка, 79 років
Коли потрібно одужати
Крок назустріч

Застосування ендоваскулярної хірургії при ураженні судин ноги
Жінка, 79 років
На момент звернення в "Добробут" жінка, 79 років, вже довгий час страждала від хронічної артеріальної недостатності нижніх кінцівок. У пацієнтки були постійні болі в спокої в лівій нозі, трофічні виразки пальців лівої стопи та п'яти, а також кульгавість під час ходьби на відстань 25 метрів – більше пацієнтка не мала можливості пройти.
Під час звернення до одного з медичних закладів Києва, судинні хірурги за допомогою комп'ютерної томографії точно визначили важкість захворювання: у пацієнтки була хронічна оклюзія поверхнево-стегнової артерії, підколінної артерії, тібіоперонеального стовбуру та багаторівневих оклюзій артерій голені лівої нижньої кінцівки. Оклюзія – це повне закриття судини, коли кров не має можливості проходити далі. Тобто стопа пацієнтки отримувала кров не звичайним шляхом по артеріям голені, а обхідними судинами «колатералями», які були вже не в змозі забезпечити достатню кількість крові. Хвороба прогресувала та тягнула за собою некротичні зміни в нижній кінцівці — за відсутності вчасної медичної допомоги це становило серйозну загрозу для життя пацієнтки та підвищувало ризик ампутації.
На той момент хвороба почала дуже швидко прогресувати – у бабусі на пальцях ніг та п'яті з'явились великі рани, які дуже боліли та її мучили. Знеболювальні вже просто не допомагали.
онука пацієнтки
Стан хворої був ускладнений ще й за рахунок супутньої патології — мультифокального атеросклерозу, перенесених інсультів за ішемічним типом в минулому, атеросклеротичним ураженням судин серця та стенокардією, помірною клапанною патологією серця, гіпертонічною хворобою, високою залежністю від постійної медикаментозної терапії — від відкритого оперативного втручання судинні хірурги іншої лікарні відмовились, враховуючи високі ризики ускладнень операції, а спеціалісти, які виконують рентгенендоваскулярні втручання не гарантували високу ймовірність успішної операції.
Ми стали шукати інші клініки, де є можливість зробити операцію. Їх, до речі, виявилось не так багато. В першу чергу ми вирішили звернутись в "Добробут": я подзвонила в контакт-центр, розповіла про діагноз бабусі й нас записали на прийом до Богдана Володимировича Мацюка. З першої ж зустрічі з лікарем ми зрозуміли, що хочемо лікуватись саме тут і саме в нього. У нас з'явилась впевненість у тому, що все вийде.
онука пацієнтки
На прийомі я оглянув пацієнтку і, ознайомившись з її випадком, спільно з судинним хірургом мережі «Добробут» Володимиром Герасимовим дійшов до висновку, що рентгенендоваскулярний метод є єдиним можливим та безпечним методом лікування хворої. Складність операції полягала в довгій оклюзії артерій, що починалась з нижнього рівня стегна до середнього рівня голені — потрібно було пройти цю дистанцію в цілком закритих артеріях спеціальним провідником, без візуалізації контурів цих судин, при цьому не пошкодивши їх цілісність.
Богдан Мацюк, ендоваскулярний хірург медичної мережі "Добробут"
Пацієнтці було успішно відкрито артерії лівої нижньої кінцівки та проведено ангіопластику зі стентуванням підколінної та поверхневостегнової артерій. Лікар імплантував спеціальний стент, який вважається на сьогодні найкращим засобом для лікування атеросклеротичної патології у підколінній артерії. Особливість такого стенту полягає у тому, що він витримує понад 2 мільйони згинань без пошкодження структури стенту, тоді як інші стент-системи ламаються та закривають артерію повторно. Як показує практика, звичайні стенти виходять з ладу вже через півроку чи рік.
Підготовка ангіографа для проведення ангіопластики судин
Підготовка ангіографа для проведення ангіопластики судин
Також під час оперативного втручання я використав технологію балону з лікарняним покриттям Paclitaxel на рівні артерій гомілки – це спеціальна технологія, коли на поверхню балону фіксуються ліки, що зупиняють розростання внутрішнього шару судини. Зазвичай, при розширенні судини, ми агресивно надаємо їй нову форму, на це судина реагує запаленням стінки й результат такої реакції неможливо спрогнозувати – чи запалення мине непомітно, чи судина почне розростатись та буде повторно закрита своїми ж тканинами. Такі балони з лікарняним покриттям допомагають максимально знизити ризик повторного закриття судини впродовж багатьох років. Після заведення балону в уражене місце артерії, він розкривається в судині під тиском на декілька хвилин і в цей час ліки з поверхні балона потрапляють у стінку артерії. Балон після цього виймається, а судина разом з препаратом спокійно відновлюється і не закривається, що надає змогу пацієнту отримати максимально довгий результат лікування на багато років.
Богдан Мацюк, ендоваскулярний хірург медичної мережі "Добробут"
Через два дні пацієнтку було виписано додому з дистанцією ходьби понад 500 метрів у межах відділення, відсутністю больового синдрому та будь-яких ускладнень. Через 2 місяці після операції у пацієнтки майже загоїлись усі трофічні виразки на нозі, а ходить жінка тепер понад 2 кілометри на день без жодних обмежень.
Ми не відмовляємо пацієнтам навіть з найскладнішими випадками, адже в нашому розпорядженні є найсучасніші методи лікування та постійна підтримка високого рівня професійної кваліфікації. Завдяки новим технологіям та довірі пацієнтів ми можемо допомагати великій кількості людей, коли здається, що вже нічого не допоможе.
Богдан Мацюк, ендоваскулярний хірург медичної мережі "Добробут"
Я ніколи не підберу таких слів, які повністю можуть висловити вдячність нашої родини Богдану Володимировичу та всій команді "Добробуту", які повернули моїй бабусі повноцінну можливість ходити і жити, а не страждати від жахливого болю. Повернули бабусі й дідусю віру в лікарів, де і за здоров'я людей вже доволі літнього віку потрібно боротись.
— онука пацієнтки
Коли потрібно одужати
Рости здоровим
Лікування аномалії сечовидільної системи у немовляти
Хлопчик, 2 місяці
Коли потрібно одужати
Рости здоровим
Лікування аномалії сечовидільної системи у немовляти
Хлопчик, 2 місяці
Після множинних обстежень та звернень до різних медичних закладів батьки двомісячного малюка звернулись за допомогою до нас.
У дитини було діагностовано одну з найскладніших аномалій розвитку сечовидільної системи — гідронефроз третього ступеня. Ризики були дуже високими: якщо вчасно не зробити хірургічне лікування, в процесі росту дитина могла втратити нирку.
Вже під час вагітності моїми двійнятами я знала, що у однієї дитини буде така проблема зі здоров'ям, бо захворювання діагностується внутрішньоутробно. Лікарі говорили, що у цієї хвороби є два варіанти: або вона зникне протягом певного часу після народження, або стан буде погіршуватися з високими ризиками для здоров'я. Ми так сподівались, що це все зникне, але не пощастило. Було важко прийняти той факт, що на твою крихітну дитину вже в такому віці чекає операція.
— мама хлопчика
За такої патології порушується відтік сечі з нирки через наявність перешкоди в місці переходу від нирки у сечовивідний канал. Лікування такої хвороби зазвичай є плановим та проходить без ускладнень, але в цьому випадку в нас була надзвичайно важлива особливість, яку треба було врахувати — вік дитини. Немовлят на грудному вигодовуванні беруться оперувати далеко не всі клініки та лікарі. Для пацієнтів такого віку необхідна спеціальна анестезія та підключення до апарату штучної вентиляції легень впродовж операції, бо анестетики та гіпнотики повністю розслаблюють мускулатуру легень та діафрагми, і дитина сама дихати не може.
Максим Пономаренко, дитячий лікар-уролог медичної мережі "Добробут"
На маленького пацієнта чекала малоінвазивна операція через мікродоступ у поперечній області спини. Розмір розрізу не перевищував 1,5 см, а для виконання такого втручання лікар використовував спеціальне оптичне обладнання, адже операція потребувала ювелірної точності.
Лікарі використовують оптичне обладнання для проведення операції
Лікарі використовують оптичне обладнання для проведення операції
Це реконструктивна операція, в рамках якої формується нове з'єднання між ниркою та сечовивідним каналом. Через вік дитини сечовивідний канал має діаметр всього близько 2-3 мм, тому операція проводиться з застосуванням спеціального оптичного обладнання, яке збільшує об'єкти до 10 разів. Але завдяки малоінвазивному доступу операція була не травматичною і не вимагала спостереження в палаті інтенсивної терапії.
Максим Пономаренко, дитячий лікар-уролог медичної мережі "Добробут"
В таких випадках важливо прорахувати та продумати кожну дрібницю. Саме завдяки злагодженій роботі команди, новітньому обладнанню та матеріалам, які були в розпорядженні лікарів, і підходам для лікування такого маленького пацієнта, одужання не змусило на себе чекати. Відразу після операції малюка приклали до грудей мами, а вже через добу виписали з лікарні.
Було дуже страшно, я рахувала кожну хвилину операції. На щастя, Максим Вікторович виконав свою обіцянку, бо операція тривала рівно стільки часу, скільки він сказав напередодні. Взагалі цей період згадувати не дуже приємно — кожна мама мене зрозуміє. Але завдяки лікуванню ми можемо забути і про цей час, і про хворобу як про страшний сон. Тепер ми одужали й будемо точно рости здоровими і щасливими.
мама пацієнта